GEZEN TAVUK YEMİ

Gezen Tavuk Yemi

Gezen tavuk yemi konusunda tavuk besiciliği yapanlar için kaliteli üretim yapan URAZ YEM, gezen tavuk çiftlikleri için en kaliteli yem üretimine devam ediyor!

Gezen tavuk yemi , özellikle tavuk besiciliği yapan çiftliklerde oldukça önemli bir yere sahiptir. Tavukların bakımı ve beslenmesi konusunda en doğru süreç kontrolü ancak doğru yem seçimi ile mümkündür. Piyasada yer alan tavuk yemleri içerisinde tavukların en iyi şekilde beslenmesi yemin kaliteli üretim ve içeriğindeki besin değerlerine bağlıdır.

Gezen tavuk yemi , sadece tavuğun beslenmesi için değil gelişme ve yumurtalama süreçlerinde de gerekli ve önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple sadece gezen tavuk yemi toptan fiyatları göz önünde bulundurmak tek başına yeterli gelmeyecektir. Fiyatı ile beraber kaliteli ve besin değeri yüksek yemlerin kullanılması gezen tavuk çiftliği için olmazsa olmaz şartlar arasında yerini alır.

Gezen Tavuk Yemi Nedir ? Gezen Tavuk Yemi Özellikleri Nelerdir?

Tavuklarının sağlığı ve organik beslenmesini isteyen her tavuk yetiştiricisi için yemin kalitesi ve içeriği oldukça önemlidir. Tavukların günlük beslenmesi için gerekli olan yem tavuk çeşidine göre belirlenmelidir.

Tavuk yetiştiricileri için gezen tavuk çiftliği içerisinde amaç yumurtalarından kazanç sağlamak ise burada ilk dikkat edilmesi gereken husus kesinlikle tavuk ırkıdır. Tavuk yetiştiriciliği konusunda doğru ırk seçimi daha fazla yumurtanın elde edilmesi ve kazancın artması demektir. Bu doğrultuda yumurta sayısının artması ve tavukların ilerleyen sürelere kadar üretkenliğini devam ettirmesi kullanılan yem ile ilgilidir.

Tavuğun daha sağlıklı bir yumurtlama sürecine girmesi için kaliteli beslenmesi gereklidir. Uraz Yem özellikle Aydın, İzmir ve çevresinde gezen tavuk çiftliği sahipleri için en ideal tavuk yemlerini üretmektedir.

Köy yumurtası yetiştiriciliği ya da organik tavuk yumurtası için tavuğun aldığı yemin de aynı kalitede besin değeri yüksek ve doğal olması gereklidir. Bu kapsamda tavuk sahiplerinin tavuk yemi konusunda bilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Gezen Tavuk Yemi Faydaları

Gezen tavuk yumurta yemi ile tavuklar hem sağlıklı ve organik yaşam şartlarına uygun besinleri alırken hem de yumurtaları sağlıklı şekilde oluşmaktadır. Bir yumurtanın büyüklüğü ve yumurta sayısı alınan yemin tavuğa yaraması ile ilgilidir. Bu nedenle gezen tavuğun üretkenliği ve sağlığı açısından tavuk yemi oldukça önemlidir.

Tavuk yemi seçiminde; özellikle salma tavuk yemi alacakların kırlarda ya da bahçelerde tavuğun aradığı, ihtiyaç duyduğu besinlerin yer alması önemlidir. Çünkü tavuğun aldığı besinin kalitesi ya da iyi olmadığı hayvanın dışkısından da çok rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Bu yüzden tavuğu huzursuz edecek ve doğal gezimini engelleyecek yemlerden kaçınılmalıdır.

Gezen Tavuk Yemi Nasıl Olmalı ? Neden Uraz Yem ?

Uraz Yem; İzmir başta olmak üzere Aydın ve çevresinde gerek tavuk bakan kişilere gerekse tavuk çiftliklerine gönderdiği ürünlerinde günlük üretim yapmaktadır. Stok yemcilik değil aldığı siparişe göre günlük üretim yaparak gönderim sağlamaktadır.

Uraz Yem ürünlerinin içerisinde hayvansal katkı maddeleri ve yağ yoktur. Hiçbir şekilde hayvansal protein içermez.

Uraz Yem gezen tavuk yemleri tüm gezen tavuklar için 19-55 hafta aralığında sağlıklı şekilde kullanılabilmektedir.

Gezen tavuklar için üretilen Uraz Yem ürünlerinde bitkisel besleyici yağ asitleri kullanılmaktadır.

Gezen tavukların doğal hareketlerine destek olacak günlük enerji ve protein ihtiyacını karşılayacak yem özelliğine sahiptir.

Uraz Yem ürünlerinde doğal protein ve enerji verimi tavukların aynı zamanda ekonomik üretim süresini de arttıracaktır.

Uraz Yem bitkisel içerikli tavuk yemleri sayesinde tavuğun aradığı doğal lezzeti sunar ve bu durum yumurta sarısında doğal sarı renk ile de fark edilir.

Uraz Yem asla antibiyotik madde içermez.

Uraz Yem; doğal yapısı sayesinde tavukların doğal dengesini korumada yardımcıdır. Yumurtlama döneminde doğal gelişim sürecini destekler.

Uraz Yem, kolay sindirilebilir özelliği ile tavuğun bahçede gezen hali ile aldığı besini almasına yardımcı olurken bünyesini rahatsız etmeden doğal sürecini tamamlar.

×